V čem vám pomůže SPA pobyt v lázních nebo na wellness pobytu

Cítíte se unavení?

Jde na vás podzimní lenost nebo se po dlouhé a náročné zimě cítíte úplně vyždímaní ze všech sil, a ačkoli je jaro v plném proudu, vy nemáte vůbec žádnou energii?

Potřebujete relaxovat, vypnout hlavu, urovnat si myšlenky a odpočinout si během dlouhé zimy?

Je na váš už letní zápřah moc dlouhý?

Přečtěte si, v čem vám pomohou SPA pobyty

Pojďme si blíže ukázat, co to vlastně SPA pobyty jsou a jaké jsou důvody, proč SPA vyzkoušet.
Wellness je hodně široký pojem, který zahrnuje nejen péči o tělo, ale také o ducha. Tato péče probíhá různými způsoby a za pomocí různých procedur.

A pokud si tyto procedury zkonkretizujeme a zúžíme jejich výběr na ty, které jsou nějakým způsobem spojené s vodou, pak nám vznikne definice SPA. Je to totiž široká škála procedur, které jsou více či méně spojené s vodou. Může tedy jít o perličkové nebo minerální koupele.

Stejně tak do SPA procedur spadají i parní sauny nebo sprchy. Koupele bývají spojené s tichou hudbou nebo květinami a často je přidáváno přírodní aroma.

SPA pobyty v České republice

Terapie vodou, tak by nejspíše šlo SPA procedury vystihnout

A vzhledem k tomu, že jsme tvořeni z velké části z vody, tak je zcela přirozené, že voda ve svých různých formách napomáhá k regeneraci, relaxaci a uvolnění organismu. Použitím přírodních složek, jako jsou esenciální oleje, bylinky nebo mořské produkty se efekt odreagování i posílení organismu ještě více posílí.

To, čeho chceme při SPA procedurách dosáhnout, je co nejlepší ošetření celého těla i ducha a to za pomoci vody.

Chceme dosáhnout pocitu uvolnění a příjemné nálady. Pomoci v tom můžou i masáže, které se často v rámci SPA pobytů hotely nabízejí a jež vhodně doplní péči o tělo i ducha, protože uvolní zatuhlé svaly, zlepší prokrvení celého těla a pomůže odplavit škodlivé látky z těla pryč. Zajistí přísun živin a zklidní psychické napětí.